Прикажана монтиранa снимка од Трамп во која ги убива противниците

Графичко обработено и монтирано видео, во кое ликот на американскиот претседател Доналд Трамп пука и боде негови противници и претставници на медиумите во црква, беше прикажано на состанок на приврзаниците на Трамп во неговото одморалиште во Мајами, објави „Њујорк тајмс“.