Љупчо Палевски Палчо спроведен пред суд: Негира дека ги убил Вања и Панче и вели дека има докази

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.