Како изгледа најскапата подводна хотелска соба: Ноќевање овде чини 19.000 долари

Неодамна, видеото од најскапите подводни хотелски соби во светот го привлече вниманието на корисниците на Интернет, оставајќи многумина во магија. Инфлуенсерската двојка Кара и Нејт на Инстаграм споделија воодушевувачко видео од нивниот престој во хотелот. Станува збор за подводен апартман на Малдиви, а виралното видео започнува така што Нејт го покажува патот до хотелот.