Медицински сестри од Тајван воодушевија со храброста: Во моментот на земјотресот спасувале новородени бебиња

Снимката што го прикажува моментот на земјотресот со јачина од 7,4 степени по Рихтер и медицинските сестри кои се обидуваат да ги заштитат новороденчињата во болница во Тајпеј, ја воодушеви јавноста.