„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

Макфакс

10/07/2024

12:46

525

Големина на фонт

а а а

Денеска во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода 35-годишниот В.В. од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, извести МВР.

„Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ќе бидат вратени на сопственикот“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот СВР Скопје – ЕВР Чаир ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „разбојништво“.Спонзорирани линкови

Маркетинг