Дете со нож го нападнало својот 20-годишен брат во Хрватска

Макфакс

10/07/2024

10:46

1.879

Големина на фонт

а а а

Пресметката на двајца браќа во место близу Копривница во вторникот попладне за малку ќе завршела фатално.

Дете тешко повредило млад човек (20) со нож во месноста Копривница. Се се случило во вторникот на 9 јули во попладневните часови на поширокото подрачје на Копривница. Детето изболи 20-годишен член на семејството.

Нападнатиот 20-годишник се здобил со тешка физичка повреда.

Полициските службеници ќе поднесат посебен извештај до жупаниското државно правобранителство во Вараждин.

Од полициската управа во Копривница не откриваат повеќе детали за случајот бидејќи се работи за малолетник, пренесуваат медиумите во регионото. Случајот се води како тешко убиство во обид, пишува „24часа“.Спонзорирани линкови

Маркетинг