Невреме со пороен дожд, грмежи и град го зафати Прилеп

Макфакс

24/06/2024

17:30

3.674

Големина на фонт

а а а

Прилеп е зафатен од нестабилна воздушна маса, проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и локална појава на град.

Попладнево, подолго време се задржа поголема нестабилност во Мариово со појава на грмежи, врнежи од дожд и град, информираа од УХМР.


Во западните делови има слоеста облачност, а помали јадра на нестабилност има во околината на Кичево и Македонски Брод.Спонзорирани линкови

Маркетинг