Нова цена на горивата од полноќ

Макфакс

20/06/2024

12:50

6.161

Големина на фонт

а а а

РКЕ донесе нова одлука за цената на горивата од полноќ.

Цената на бензините и дизелот остануваат исти, додека пак мазутот поскапува за 1,2 денари.

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 81,00 (денари/литар)

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 83,00 (денари/литар)

Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 74,00 (денари/литар)

Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 73,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС – 45,680 (денари/килограм).Спонзорирани линкови

Маркетинг