[ВИДЕО] Првите снимки од сообраќајката кај Лазаревац: Шестмина превезени во Ургентен центар

Макфакс

11/06/2024

10:11

3.804

Големина на фонт

а а а

На територијата на општина Лазаревац, околу 6 часот и 30 минути утринава, на патот Аранѓеловац се случи сообраќајна несреќа кога автобус со кој управувал „Ласта“ излетал од патот. Во незгодата шест лица биле прегледани и со возило на Итна медицинска помош се пренесени во центарот Угрентни.

На социјалните мрежи се појави првото видео од местото на настанот.


Според информациите на Танјуг, бројот на повредени е осум, од кои шест лица се тешко повредени и пренесени во Ургентниот центар во Белград, а две лица се здобиле со полесни повреди.

На делницата каде што се случила несреќата нема застој во сообраќајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг