[ВИДЕО] Жена украла автомобил и дивеела низ градот! Следела голема потера и шокантен крај: Камерите снимиле се

Точка

27/05/2024

07:41

2.954

Големина на фонт

а а а

27-годишна жена е уапсена откако украла автомобил од застапништво во Дорал, Флорида и со голема брзина побегнала од полицијата низ густ сообраќај.

Нередот започнал набрзо откако Мелина Логан наводно го однела автомобилот на тест возење од автосалон во Мајами, но не го вратила. Полицијата брзо ја фатила, но таа одбила да застане. Наместо тоа, стиснала на гас и достигнала брзина од 145 km/h.

Снимката од камерата на контролната табла објавена од полицијата покажува како полицаец ја брка Логан. Полицаецот во еден момент се судрил со задниот и страничниот дел на друго полициско возило паркирано на страната на автопатот. И покрај густиот сообраќај, Логан несовесно се престојувала меѓу автомобилите пред да се префрли на лентата за итни случаи.

Во еден момент автомобилот се судрил со бетонска бариера додека лентата за итни случаи се стеснувала. Потерата завршила неколку моменти подоцна кога Логан удрила во камион и застанала на страната на автопатот.

Полицаецот брзо се приближил до автомобилот со вперен пиштол во жената. Таа потоа излегла од автомобилот, а потоа се качила на бариерата и скокнала во езерото долу. За нејзина несреќа, неколку полицајци го виделе како скока, а дури и хеликоптер на локалните медиуми ја следел додека била во вода. Не поминало долго пред полицајците да ја извлечат од водата и уапсат.
Спонзорирани линкови

Маркетинг