[ВИДЕО] Во куферот на Палчо со кој пристигна во затворот во Шутка, биле пронајдени евра, лири и уште нешто

Точка

20/05/2024

08:40

7.760

Големина на фонт

а а а

Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски е веќе сместен во затворот во Шутка.

При неговото пристигнување, тој со себе донел и еден куфер. Директорот на затворот Филип Андов, открил што имало во истиот.

„Па може да нагласам дека имаше една интересна работа, имаше плазма телевизор, од Турција му бил, за притвор но тука каде што е, ние немаме 220 волти струја, регулирана е на 12 волти, само за светло, специјално за собата каде што ќе биде тој“, вели Филип Андов.

Во куферот имало и банкноти во евра и турски лири. „Лични работи имаше и некои валути во евра и во турски лири. Направен е записник“, вели директорот кој посочи дека тоа е стандардна процедура за секој притвореник.
Спонзорирани линкови

Маркетинг