Во хотелска соба во Охрид пронајдена почината 82-годишна жена од Аргентина

Макфакс

15/05/2024

14:41

621

Големина на фонт

а а а

82-годишна жена била пронајдена почината во Охрид, соопшти полицијата.

Имено, на 14.5.2024, во 7.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде што престојувала, била пронајдена почината Р. В. Б. (82) од Аргентина.

Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Надлежните извршиле увид.Спонзорирани линкови

Маркетинг