Мотоциклист удри во пешак на „Партизанска“, двајцата се повредени

Макфакс

23/04/2024

12:17

659

Големина на фонт

а а а

Синоќа на булеварот Партизански одреди во Скопје мотоцикл „дукати“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Е.П.(27) од Скопје, удрил во пешакот Н.Ѓ.(30) од с.Рашче, скопско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, додека мотоциклистот се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје, објави МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.Спонзорирани линкови

Маркетинг