Снимка од дрон: „Дури сега имам претстава колку е ова брзо“

Точка

02/03/2024

09:27

25.042

Големина на фонт

а а а

Звук, брзина и вистински аудио-визуелен спектакл. Така е најдобро да се опише првата снимка од дрон кој "брка" болид на Формула 1.

Направена е првата снимка од дрон кој следи болид на Формула 1, а резултатот е спектакуларен.

Болидот вози со брзина од повеќе од 300 км/ч, а сите кои го гледале видеото биле воодушевени.

„Дури сега имам претстава колку е ова брзо“, бил еден од коментарите на возачите кои гледале.

Оваа снимка покажува колку време имаат пилотите во Ф1 за реакција и колку треба да бидат брзи за да не дојде до грешка.Спонзорирани линкови

Маркетинг