Вечерва во 360°: Интервју со Данела Арсовска за висока политика и градски проблеми

Точка

26/02/2024

23:47

1.261

Големина на фонт

а а а

Новото дебатно издание на емисијата „360 степени”, во кое гостува Данела Арсовска – градоначалничка на Град Скопје и претседателка на партијата Нова алтернатива.

Зошто не собра илјада пристапници и не формираше нова политичка партија туку презеде веќе постоечка (Нова алтернатива) – е едно од прашањата до Данела Арсовска во новото издание на емисијата „360 степени“ на МРТ 1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ: Данела Арсовска за Точка ТВ: „Синот и сопругот ми се поддршка и мотивација“

Со лидерката на Нова алтернатива ќе се разговара и за тоа дали партијата самостојно или во коалиција ќе настапи на парламентарните избори, каков резултат очекува, дали и кого ќе поддржи на претседателските избори…Спонзорирани линкови

Маркетинг