[ВИДЕО] На познатата водителка група мажи „ѝ ставиле нешто во пијачката“ и хоророт започнал: „Не можев да седам ниту да стојам, видот ми се замати“ – Се разбудила на подот од тоалетот

Точка

26/02/2024

18:50

11.068

Големина на фонт

а а а

Телевизиската водителка Кејт Мекен открила детали од застрашувачкото искуство кое го доживеала додека била на вечерно излегување со колегите во лондонски бар. Таа за тоа зборувала во емисијата „Sunday Morning“.

По нејзините зборови, излегле на пијачка, а потоа пријателот ѝ рекол: „Мислам дека само што видов како некој ти става нешто во пијачката“.

Позната водителка продолжила: „До тој момент веќе се напив една голтка, но само мислевме дека е една голтка. Можеби не беше во мојата пијачка, сигурна сум дека сè ќе биде во ред.“


Сите ги вратиле своите пијачки на шанкот и го замолиле персоналот на барот да им ја даде сметката и ја замениле нарачката, но за жал било предоцна.

„Иако испив само една голтка, дваесет минути подоцна стана јасно дека почнав да се чувствувам чудно. Ми беше премногу топло, едноставно не се чувствував добро. Отидов во тоалетот и не можев да се фокусирам на ништо. Не можев да седам ниту да стојам исправено, а видот ми беше заматен“, раскажала таа.

Сепак успеала да повика такси и да замине дома. „Но, не се сеќавам на патувањето со автомобилот, се сомневам дека не сум била будна и не се сеќавам кога сум пристигнала дома. Се разбудив во 4 часот наутро, на подот во тоалетот.

Таа истакнала дека сè уште се обидува да сфати што се случило, која била целта на групата мажи кои „ставиле нешто во пијачката“, смета дека не била намерно мета и дека никој не се обидел да ја одвои од групата, колку што може да се сети.

„Но, она што го паметам е дека луѓето кои го направија тоа беа група мажи кои стоеја покрај шанкот и го направија тоа толку очигледно што мојот пријател ги забележал. По тој момент повеќе не го напуштија барот“, продолжила таа.


На останатите колеги не им кажала дека е нападната, рекла дека била загрижена луѓето да не помислат дека испила премногу“.

Деталите од искуството ги открила и на „X“, како одговор на порастот на епидемијата на употреба на алкохол и дрога во Велика Британија.

За „Times Radio“ изјавила: „Тоа беше навистина ужасно искуство. Не би го посакала тоа никому. Но, она што е навистина интересно е дека твитнав за тоа минатата вечер и само што го прегледував бројот на луѓето кои на тоа реплицираа: ’Ми се случи и мене‘. Она што навистина ме изненади беа одговорите: ’Тоа се случи на мојот син или на мојот сопруг‘. Се чини дека тоа се случува на голем број мажи“, напомнала и додала: „Бев во голема група и немаше начин да ме изолираат, не разбирам. Можеби е најдобро да не размислувам премногу за тоа.“


Имало и реакции од луѓе кои често излегуваат, а не доживеале нешто слично.

Уредникот на емисијата „Sunday Morning“ порачал: „Кога им го спомнав тоа на моите пријатели, открив дека многумина имале слични искуства или познавале луѓе кои имале, па мислам дека за тоа едноставно не се дискутира отворено“, пренесува „Daily Mail“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг