Вучиќ: Почнав консултации за мандатар на новата влада

Макфакс

26/02/2024

12:53

2.313

Големина на фонт

а а а

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес ги почна консултациите за мандатар на новата влада.

Српскиот претседател одржа консултации за мандатар на новата влада со претставници на изборната листа „Продолжува политичката борба на Албанците – Шаип Камбери“ и со листата „Руска партија – Слободан Николиќ по што неделава ќе следат средби и со другите партии, кои освоија пратенички места во српското собрание, но не и со опизициските коалиции СПН и НАДА на ДСС, кои одбија да одат на овие консултации.



Спонзорирани линкови

Маркетинг