Eден месец без Алисон Бекер – продолжуваат проблемите во Ливерпул

Макфакс

21/02/2024

20:07

1.411

Големина на фонт

а а а

Ливерпул моментално е лидер во Премиер лигата, но се соочува со големи кадровски проблеми.

По повредите на Диого Жота, Трент Александер и Собослај, Јирген Клоп во следниот месец нема да може да смета на првиот голман Алисон Бекер.

Бразилецот го пропушти мечот од минатото коло против Брентфорд, а селекторот на Бразил, Жуниор Доривал откри колку ќе трае паузата.

Алисон ќе биде надвор од терените најмалку 30 дена и нема да биде повикан за пријателските натпревари против Англија и Шпанија.

Ливерпул вечерва игра натпревар против Лутон во Премиер лигата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг