Ковачевски: Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања

Макфакс

04/12/2023

22:15

1.783

Големина на фонт

а а а

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”.

„Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, до сите роднини и пријатели, до нејзините соученици. Почивај во мир Вања”, додаде Ковачевски во својата објава.

Ковачевски се потпиша во книгата на жалост, поставена во училиштето „Песталоци“.

Претходно и претседателот на државата Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска се потпишаа во книгата на жалост по повод смртта на 14 годишната ученичка Вања Ѓорчевска.Спонзорирани линкови

Маркетинг