„Татко, си створил дете, требаше да ја сакаш најмногу, животот свој да го дадеш“ Костовски со статус и фотографија од таткото на Вања

Макфакс

04/12/2023

17:11

10.383

Големина на фонт

а а а

Пратеникот Мартин Костовски објави фотографија од таткото на убиената Вања Ѓорчевска за кого во јавноста излегоа информации дека ја злоупотребил својата ќерка со намера да извлече пари.

„Татко, си створил живот, требаше да ја сакаш најмногу, животот свој да го дадеш“, пишува на социјалните мрежи пратеникот Костовски.

ТАТКО !!!

си створил живот, си створил дете, требаше да ја сакаш највеќе, ЖИВОТОТ СВОЈ ДА ГО ДАДЕШ!!! да ја заштитиш од...

Posted by Martin Kostovski on Monday, December 4, 2023

„Си створил дете, требаше да ја сакаш најмногу, животот свој да го дадеш, да ја заштитиш од сѐ и секој, да ја чуваш, раниш, браниш, охрабриш, да бидеш ветерот во нејзините едра“, додава во напишаното пратеникот.

„Тато… ќе ти ѕвони гласот додека си жив и ќе се каеш што не го даде животот свој!!! Со кое срце, душа и мозок ја стави алчноста пред животот на детето свое?!?!? А тоа ти веруваше!!! Како сега на другото ќе му објасниш дека си татко?!?!?!

„Ти не си татко – ти си ‘рѓа монструозна!!!“, напиша Костовски на „Фејсбук“.Спонзорирани линкови

Маркетинг