Сѐ уште не е пронајдено исчезнатото девојче од Скопје; Работиме интензивно на негово пронаоѓање, соопшти МВР

Макфакс

28/11/2023

09:17

1.972

Големина на фонт

а а а

14-годишната Вања од Скопје се уште не е пронајдена, дури и по 24 часа откако беше пријавено нејзиното исчезнување.

Полицијата трагаше по неа и во текот на ноќта, а беа проверувани и снимките од безбедносните камери.

Министерството за внатешни работи информира дека и денеска се преземаат интензивни мерки и активности за пронаоѓање на 14-годишното девојче В.Ѓ од Скопје.

Вчера во 08.35 часот нејзината мајка З.Ѓ. од Скопје пријавила дека се сомнева дека нејзината ќерка В.Ѓ. (14) е исчезната.

Од МВР потенцираат дека за решавање на случајот и пронаоѓање на девојчето веднаш по добиената пријава биле вклучени целосните капацитети на СВР Скопје на највисоко ниво, а извршени се и низа разговори со лица блиски на малолетничката, прегледани камери итн.

Истрагата како што соопшти МВР продолжи интензивно и во текот на ноќта а продолжува и денеска.

МВР апелира да не се шират дезинформации, а институцијата како што велат од таму постојано ќе ја информира јавноста се до пронаоѓање на малолетничката.Спонзорирани линкови

Маркетинг