Русија во неволја на јужниот фронт, соопшти британското воено разузнавање

Макфакс

02/10/2023

09:38

1.244

Големина на фонт

а а а

Според британското воено разузнавање, Русија се обидува да го стабилизира јужниот фронт. Авионите на Црноморската поморска флота преземаат сè поважна улога во обидот да се спротивстават на напредокот во Украина, соопшти британското Министерство за одбрана.

Во тек се операции за рано идентификување на беспилотните летала, а флотата беше преместена во Новоросијск по нападот на кримското пристаниште Севастопол.Спонзорирани линкови

Маркетинг