Џенифер Анистон ја откри тајната на својот беспрекорен изглед – секојдневно следи неколку правила: „Ги поттикнувам луѓето да пробаат и да се уверат сами“

Точка

01/10/2023

13:30

8.237

Големина на фонт

а а а

Актерката Џенифер Анистон неодамна за медиумите открила кои работи секојдневно ги прави за да остане во топ-форма.

Откако осамна на насловната страница на магазинот „CR Fashion Book“, нејзиното издание каде позира облечена само во црно сако привлече огромно внимание.

Анистон токму за тој магазин открила што секојдневно прави за да го задржи својот досегашен изглед. Имено, таа истакнала дека следи четири правила.

„Пијам многу вода, секојдневно се движам, се обидувам да јадам што посвежа храна и спијам колку што можам повеќе“, изјавила 54-годишната актерка наведувајќи дека спиењето ѝ претставува најголем предизвик.

Покрај тоа, таа порачала дека е внимателна со што секојдневно се занимава и што „консумира“ од медиумските содржини. Поради тоа, не претерува со гледање вести.


„Нашиот свет навистина поминува низ некои предизвици и знам дека на сите ни значи, но понекогаш мислам дека е императив да ја исклучиме вревата“, додала таа.

Кога станува збор за вежбањето, таа истакнува дека користи т.н. метода „pvolve“. Таа со помош на науката одредува и комбинира функционална кондиција со мал напор и опремата која се темели на отпор.


„Ги поттикнувам луѓето да пробаат и да се уверат сами. Без оглед на количината на вашата кондиција, тоа е вежба во која навистина може да почнете од таму каде што сте. Тренинзите се помалку стресни“, додала Анистон.

Во интервју за овој магазин таа говорела и за својата коса, но и за секојдневната инспирација и актерството.
Спонзорирани линкови

Маркетинг