(Видео) Излезе трејлерот за долгоочекуваниот филм „Argylle“: Погледнете како Дуа Липа се снајде во улогата на шпионка

Точка

29/09/2023

16:38

3.912

Големина на фонт

а а а

Apple Original Films неодамна го објави првиот трејлер за долгоочекуваниот филм „Argylle“ во режија на Метју Вон, а со Хенри Кавил, Џон Сина и Дуа Липа во главните улоги.

Станува збор за акционен трилер во кој Кавил, Сина и Дуа Липа стануваат меѓународни шпиони. Заплетот е базиран на претстојниот роман на Ели Конвеј, чиј лик исто така ќе се појави во филмот. Познато е дека неа ќе ја игра Брајс Далас Хауард.


Заплетот следи вешт шпион кој боледува од амнезија и е наведен да верува дека тој е всушност успешен автор специјализиран за шпионски романи.

Но, интересно е што една од главните улоги и припадна на пејачката Дуа Липа, на која ова и е и прв долгометражен филм. Иако неодамна доби улога во популарниот филм „Барби“, улогата на шпион во „Аргил“ е всушност нејзината прва професионална улога по објавувањето на тизерот за филмот уште во март минатата година.

Во приколката, таа може да се види како удира на подиумот, изведува обид за атентат и вози мотор пред да биде сопрена од Џон Сина.

Покрај Дуа Липа, Хенри Кавил, Џон Сина и Брајс Далас Хауард, во филмот глумат и Семјуел Л. Клаудија Шифер.


„Argylle“ ќе излезе на 2 февруари 2024 година, а ќе биде дистрибуиран од Universal Pictures. Подоцна ќе се емитува на Apple TV.
Спонзорирани линкови

Маркетинг