ВМРО-ДПМНЕ: Срамно е што жените пратенички од СДС заради партиски притисок не смеат да го осудат Маричиќ, а згора на тоа мораат и да го правдаат

Макфакс

28/09/2023

19:18

1.134

Големина на фонт

а а а

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со сексистички гестикулации ја нападна пратеничката Дафина Стојаноска, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Срамно е, се посочува во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ, што жените пратенички од СДС заради партиски притисок не смеат да го осудат Маричиќ, а згора на тоа мораат и да го правдаат.

Според нив, нема правдање за Маричиќ кој цело собрание го виде како се однесува.Спонзорирани линкови

Маркетинг