„Штета, Владимир, сам си го направи ова“: Хилари Клинтон со порака до Путин

Макфакс

27/09/2023

14:32

1.576

Големина на фонт

а а а

Поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон за време на својот говор во Стејт департментот му се обрати по име на рускиот претседател Владимир Путин посочувајќи дека проширувањето на НАТО е последица на руската политика, пренесува „Ројтерс“.

„Штета, Владимир. Ти го направи ова сам“, рече таа.

Клинтон изјави и дека луѓето сами избираат начин за влез во НАТО.

Претходно, американскиот претседател Џозеф Бајден се обиде да го навреди рускиот претседател Владимир Путин нарекувајќи го диктатор, пренесува „РИА новости“.Спонзорирани линкови

Маркетинг