Силен земјотрес ја погоди Грција, почувствуван и во Атина

Макфакс

10/06/2023

15:07

2.259

Големина на фонт

а а а

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран околу пладне во централна Грција.

Епицентарот на земјотресот бил недалеку од Ливадиа, а тресењето на земјата е почувствувано и во реонот на Атина.

„Кратко, но силно“, сведочат Грците во ЕМСЦ.

„Се заниша на 2-ри кат“, велат тие.

Засега не се знае дали има материјална штета.Спонзорирани линкови

Маркетинг