Автомобил прегази велосипедистка во Прилеп, жената загина на лице место

Макфакс

10/06/2023

13:34

1.262

Големина на фонт

а а а

Четириесет и двегодишна жена загина во сообраќајна несреќа во Прилеп, кога додека управувала велосипед во неа удрил автомобил.

Несреќата се случила синоќа на улицата Александар Македонски.

„Патничко возило „фолксваген“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(54) од с.Славеј, прилепско, удрил во велосипед управуван од А.Ц.(42) од Прилеп“, велат од МВР.

Од здобиените повреди жената починала на лице место, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид извршиле екипа од Полициската станица Прилеп и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата било дадено на обдукција.Спонзорирани линкови

Маркетинг