(Видео) Страотни сцени од Делчево под вода; Жителите: Да не се повтори

Макфакс

08/06/2023

23:37

3.449

Големина на фонт

а а а

Делчево е под вода. Од фотографиите и видеата што се шират на социјалните медиуми може да се види што направило страшното невреме.

Реки течат по улиците на градот. Уништена е и дел од улицата „Вера Јоциќ“. Поплавени автомобили.

Возилата на дел од улиците во Делчево не може да движат и таму сообраќајот е во застој.

Врнежите од град кои биле со големина на лешник предизвикале штети на дел од раноградинарските култури и на дел од овошните насади.


Од Општина Делчево апелираа до граѓаните да пријават евентуални штети.
Спонзорирани линкови

Маркетинг