Полициската станица Аеродром времено преместена во Лисиче, ќе се гради нов објект

Макфакс

08/06/2023

09:30

906

Големина на фонт

а а а

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека Полициската станица Аеродром е привремено преместена во скопската населба Лисиче на улицата Димитар Туриманџовски бр. 1.

Преместувањето е направено затоа што на местото на стариот објект ќе се изгради нов објект на полициската станица, во склоп на проектот за обезбедување подобри услови за работа на полициските службеници, но и за услуги на граѓаните, велат од МВР.

И во наредниот период граѓаните ќе ги добиваат сите потребни услуги и за се што им е потребно можат да се обратат до полициските службеници.Спонзорирани линкови

Маркетинг