Откриваме: Овие 5 онлајн обложувалници нудат подобри понуди од Bet365

Точка

26/05/2023

22:48

4.524

Големина на фонт

а а а

Во последниве години, Bet365 доминира во светот на онлајн обложување, добивајки репутација како една од водечките платформи за спортско обложување и казино игри. Сепак, со континуираниот раст и развој на оваа индустрија и формирањето на нови иновативни платформи за обложување, позицијата на Bet365 на врвот е доведена во прашање.

Денес во оваа статија имаме шанса да истражиме некои од најдобрите онлајн казина и спортски обложувалници кои се појавија како силни конкуренти во онлајн обложувањето. Овие платформи успеаја да го надминат Bet365 во различни аспекти, како што се изборот на казино игри, корисничкото искуство, бонуси и промоции, начини на плаќање и многу повеќе.

Бидете дел од нашето истражување и откријте што ги прави овие нови платформи уште подобри од индустрискиот гигант Bet365.

Tоп 5 онлајн казина и спортски обложувалници кои мора да ги пробате пред Bet365

1. 20bet


20bet е платформа која е наменета за казино играчи и љубители на спортското обложување спремни да освојат големи парични добивки. Оваа платформа нуди разни бонуси и промоции кои им помагаат на казино играчите и спортските обложувачи да освојат поголеми парични добивки и да остварат профит.

Исто така, тука ќе најдете преку 3000 казино игри поделени во категории, како слот игри, игри на маса, обложување на виртуелни спортови, казино игри во живо, џекпот слотови, итн. кои не се достапни во Bet365. Не заборавајте да ја користите 20bet мобилната апликација, достапна за iPhone и Аndroid корисници.

Оценка: 5/5

Бонуси и промоции

100% бонус за првиот депозит до износ од €100 за спортско обложување.

100% бонус на првиот депозит до износ од €120 + 120 бесплатни вртења за слот играта Elvis Frog in Vegas.

50% бонус на вториот депозит до износ од €100 + 50 бесплатни вртења за слот играта Great Rhino Megaways.

50% бонус за надополнување до износ од €100 + 50 бесплатни вртења за слот играта Wolf Gold секој Петок.

100% екстра бонус за мулти-тип од најмалку 3 натпревари.

Бонусите достапни на 20bet се наменети за казино играчи и љубителите на спортското обложување соодветно, па така секој 20bet член има шанса да ја заслади својата банкарска сметка на многу побрз и полесен начин.

Игри и провајдери

3000+ казино игри за сечиј вкус

Стотици провајдери на игри: NetEnt, Evolution Gaming, Play’n Go, Pragmatic Play, Yggdrasil, итн.

Начини на плаќање

Visa и Mastercard

Skrill

Neteller

ecoPayz

Jeton

Interac

Perfect Money

Litecoin

Bitcoin

Ethereum

2. Rolling Slots


Rolling Slots е една од поновите онлајн обложувалници која ќе ве импресионира со својата масивна колекција на игри. Креативниот дизајн на страницата е уште еден елемент кој ќе ви остави силен впечаток потсетувајки на познатата рок група Rolling Stones. Покрај тоа што можете да ги играте најпознатите казино игри, Rolling Slots има одлична програма за лојалност од 5 нивоа која ви носи многу бенефити како бесплатни спинови, повисоки бонуси, специјални промоции, како и личен VIP менаџер.

Високите бонуси и промоции се уште еден голем фактор што морате да го запазите и да се уверите дека дури и Bet365 може да позавиди.

Оценка: 4.9/5

Бонуси и промоции

Бонус за добредојде од 200% до €500 + 100 бесплатни спинови

Кешбек од 10% до износ од €200 секој Понеделник

50% бонус во износ од максимум €250 во текот на целиот викенд.

Секоја Среда 30% бонус до €300

Игри и провајдери

1,000+ игри

Повеќе од 60 звучни имиња на софтвер провајдери

Начини на плаќање

Visa and MasterCard

Bitcoin

MiFinity

eZeeWallet

Sofort

ApplePay

MuchBetter

AstroPay

3. BetWinner Casino


BetWinner е онлајн обложувалница oд светски размери, а тоа ја прави еден од најпопуларните брендови за спортско обложување и казино игри во светот. Како онлајн казино платформа, BetWinner ја отвори својата прва виртуелна обложувалница пред повеќе од десет години и успеа да стане достапна на повеќе од 50 јазици. Исто така, играчите можат да се обложуваат од било каде во секое време, користејки iOS или Android BetWinner апликација.

BetWinner ви нуди големи избор на спортови на кои може да се обложувате, како и над 1000 казино игри поделени во десетина категории: бакарат игри, покер, игри на маса, лото, рулет, “Book Of” слотови, онлајн слотови, Drops & Wins, итн. Играчите имаат широк спектар на бонуси и промоции без разлика дали играат казино игри или се љубители на спортско обложување.

Оценка: 4.9/5

Бонуси и промоции

200% бонус за добредојде за првите 4 депозити + 150 бесплатни вртења вкупно

50% бонус за секој депозит во Понеделник до €300

Играј секој ден и добиј 3% неделен кешбек за спортски натпревари.

Користи Jeton, AstroPay или Papara како метод за плаќање на првиот депозит и добиј 25% бонус

Игри и провајдери

1000+ казино игри во десетина категории

100+ провајдери на игри: Pragmatic Play, Spinomenal, KA Gaming, BetSoft, Habanero, Red Tiger, итн.

Начини на плаќање

Visa and Mastercard

Jeton Cash

Skrill

Perfect Money

AirTM

Neteller

ecoPayz

Bitcoin

Ethereum

Solana

TRON

Bitcoin Cash

И други крипто валути

4. GreatWin


GreatWin е oнлајн казино во кое ќе најдесе се што ќе ви треба за да ги задоволите своите апетити со високи шанси за добивка. Визуелниот дизајн ја прави платформата лесна за користење, а тоа ги прави игрите достапни за сите корисници многу поедноставно од Bet365. Како играч на GreatWin Casino, ќе имате пристап до многу различни казино опции, вклучувајќи слот игри, рулет, блекџек, бакарат и видео покер.

Ако сте корисник на криптовалути, чувствувајте се слободно да ги искористите во GreatWin Casino. Тука исто така ќе најдете и други начини на плаќање, како и бонуси за сите видови играчи без разлика дали сакате да играте казино игри или да се обложувате на разни спортски натпревари.

Оценка: 5/5

Бонуси и промоции

100% бонус за добредојде до €500 + 200 бесплатни вртења.

100% бонус за надополнување до €700 + 50 бесплатни вртења секој викенд.

Играј казино игри во живо и добиј 25% кешбек до €200.

Освој 15% кешбек бонус секоја недела до €3000 на казино игри.

100% бонус на првиот депозит до €100 за спортско обложување.

10% бонус до €500 за обложување на виртуелни спортови.

50% бонус до €500 за надолопнување секоја недела.

Игри и провајдери

1000+ казино игри поделени во 8 категории

Над 100 познати провајдери на игри: ELA Games, Play n’ Go, NetEnt, Evolution, PlayTech, итн.

Начини на плаќање

Mastercard

Neteller

ecoPayz

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Ripple

DAI

USD Coin

Tether

BitcoinCash

5. KingBilly


King Billy е вистински светски бренд кога станува збор за играњето казино игри онлајн, познат по своите светски награди и големата репутација во оваа индустрија. Ова онлајн казино има освоено неколку награди, вклучувајќи ги двете награди за најдобро казино во 2018 година од AskGamblers што е големо достигнување за кое Bet365 не може да се пофали.

Бонусите на King Billy се неверојатни и секогаш се исплаќаат навреме без разлика од локацијата на играчот. Ова онлајн казино располага со врвен партнерски тим, промоциите се прилагодени на корисниците, а изборот на игри е навистина огромен. Дефинитивно, King Billy е казино кое ги задоволува потребите на сите играчи кои се во потрага по незаборавно искуство и огромни парични добивки.

Оценка: 5/5

Бонуси и промоции

Пакет бонус за добредојде од 250% за првите 4 депозити до €2500 + 250 бесплани вртења вкупно

15% кешбек секој Четврток

25% бонус + 25 бесплатни вртења секој викенд на слот играта Gonzo’s Quest.

Секој месец играј на слот турнири организирани од Playson и освој до €80,000.

Игри и провајдери

1000+ казино игри

50+ провајдери на игри

Начини на плаќање

Visa and Mastercard

Interac

Sofort

Trustly

PaysafeCard

Skrill

Neteller

Rapid

MiFinity

ecoPayz

Bank Transfer

Бонуси и промоции слични на Bet365

На Bet365 и слични платформи за онлајн обложување, можете да најдете различни типови на бонуси кои ќе го подобрат вашето играње без разлика на одбраната платформа. Некои од најчестите типови на бонуси и промоции кои не се достапни или се многу слични со Bet365 вклучуваат:

Бесплатни облози: Овие промоции им нудат на играчите шанса да стават облог без да ги ризикуваат своите пари. Тие можат да бидат доделени како дел од бонус за добредојде или за време на специјални обложувачки настани организирани од страна на онлајн платформите.

Бонус за депозит: Играчите добиваат процент од нивниот депозит како бонус, кој може да се користи за бесплатно обложување. Овој тип на бонус обично има некои барања пред да може да се подигнат бонус средствата, па секогаш практикувајте детално да ги прочитате.

Понуди за кешбек: Овие промоции им обезбедуваат на играчите процент од нивните загуби како бонус средства или вистинска готовина, обично во одреден период или на одредени спортски настани. Со овој бонус, играчите никогаш нема да бидат во целосна загуба.

Зголемени коефициенти: Платформите за обложување може да ги зголемат шансите за одредени спортски настани, нудејки им на играчите подобри потенцијални добивки доколку нивните облози се успешни.

Бонус boosters: Овој тип на промоција ги наградува играчите со бонус процент над нивните добивки доколку стават успешен акумулаторски облог, кој вклучува повеќекратни типови на одредени натпревари.

Програми за лојалност: Најредовните играчи можат да заработат поени преку нивната обложувачка активност, кои може да се откупат за различни награди, како што се бесплатни облози, готовина, кредити за понатамошно обложување или други поволности.

Бонус за надополнување на депозит: Слично на бонус за нов депозит, оваа промоција им се нуди на постојните клиенти за да ги поттикне да направат дополнителни депозити и да продолжат да се обложуваат на платформата за повторно да бидат во игра за главната награда.

Бонус без депозит: Ова е ретка промоција кај платформите која нуди бонус средства или бесплатни облози без да се бара од играчите да направат депозит. Овој тип на бонуси обично доаѓаат со строги услови за играње, како што се високи барања за обложување или ограничени износи за повлекување.

Бонус за препорака на пријател: Играчите можат да добијат одреден бонус за препорачување пријатели да се приклучат и играат во одредено онлајн казино. Ова обично бара од упатениот пријател да се пријави и да направи депозит за упатувачот да го добие бонусот.

Имајте предвид дека овие промоции и нивните специфични услови може да се разликуваат помеѓу различни платформи за обложување и може да се менуваат со текот на времето. Секогаш проверувајте ја веб-страницата на платформата за најновите информации за достапните бонуси и промоции.

Казино игри со поголема добивка дури и од Bet365

Иако Bet365 покрај спортската обложувалница нуди и широк спектар на казино игри со атрактивни исплати, сите онлајн казина што ги спомнавме нудат игри во различни категории со уште поголеми добивки. За да ги зголемите вашите шанси за добивка, размислете да играте во онлајн казина кои имаат прогресивни џекпот слотови или игри со високи исплати. Еве неколку примери:

Прогресивни џекпот слотови

Прогресивни џекпот слотови се игри кои имаат џекпот награди кој се зголемува со текот на времето, бидејќи дел од облогот на секој играч придонесува за наградниот фонд. Еве неколку популарни наслови за прогресивен џекпот:

- Mega Moolah (Microgaming)

- Mega Fortune (NetEnt)

- Hall of Gods (NetEnt)

- Major Millions (Microgaming)

- King Cashalot (Microgaming)

- Arabian Nights (NetEnt)

Слот игри

Слот игрите се неизмерно популарни во светот на онлајн казината поради нивните разновидни теми, привлечната игра и потенцијалот за големи исплати. Некои од најпопуларните онлајн слот игри вклучуваат:

- Starburst (NetEnt)

- Gonzo's Quest (NetEnt)

- Book of Dead (Play'n GO)

- Mega Moolah (Microgaming)

- Immortal Romance (Microgaming)

- Bonanza (Big Time Gaming)

- Dead or Alive 2 (NetEnt)

Игри на маса

Онлајн игрите на маса се дигитални верзии на класичните казино игри во кои многу играчи уживаат ширум светот. Некои од најдобрите и најпопуларните игри на маса достапни во онлајн казината се:

- Блекџек (American Blackjack, European Blackjack, Single Deck Blackjack, and Live Dealer Blackjack.)

- Покер (Texas Hold'em, Omaha, Seven Card Stud, Caribbean Stud Poker, Three Card Poker)

- Видео покер (Jacks or Better, Deuces Wild, and Joker Poker)

- Рулет (American Roulette, European Roulette, French Roulette, and Live Dealer Roulette)

- Sic Bo

Како ги рангиравме овие онлајн обложувалници?

Кога станува збор за тоа како ги рангиравме овие онлајн казина и обложувалници, најдобар начин за тоа е деталното пребарување и наоѓање најповолни услови за ваш вкус. Подолу ќе споделиме кои фактори ни беа важни за да ги одбереме овие брендови:

Процентот и вкупниот износ на бонусот

https://tocka.com.mk/vesti/437076/najdobrite-onlajn-kazino-bonusi-vo-makedonija-za-2023Типови на бонуси за сите видови играчи (казино играчи и спортски обложувачи).

Износот на минималниот депозит кој треба да го направите за да може да го побарате бонусот

Разновидноста на методите за плаќање

Разновидноста на казино игрите и сите категории

Високите квоти на добивка

Наша препорака е да ги избегнете оние онлајн обложувалници со висок број на игри во различни категории, високи квоти за добивка и бонуси кои се подобри или слични со Bet365.

Најчесто поставувани прашања

1. Кои се клучните фактори што треба да се земат предвид при изборот на онлајн казино или спортска обложувалница пред Bet365?

При изборот на онлајн казино или спортска обложувалница пред Bet365, земете ги предвид клучните фактори како углед на казиното и лиценците, разновидност на игри и начини на обложување, квалитет на коефициенти, достапни опции за плаќање и безбедносни мерки, бонуси и промоции, и сл.

2. Како овие онлајн казина и обложувалници промовираат фер игра и ја одржуваат својата репутација?

Онлајн казината промовираат фер игра и ја одржуваат својата репутација со добивање лиценци од реномирани органи за игри, користејќи сертифицирани и ревидирани генератори (RNG) за нивните игри, партнерство со врвни провајдери на софтвер за игри, спроведување строги безбедносни мерки и сл.

3. Какви видови на бонуси и промоции можам да очекувам од онлајн казина и спортски обложувалници кои ги нема во Bet365?

Иако многу бонуси и промоции може да бидат слични во други онлајн казина и спортски обложувалници, некои уникатни понуди може да вклучуваат бонуси без депозит, облози без ризик, зголемени шанси и ексклузивни промоции поврзани со одредени настани или казино игри. Дополнително, некои платформи може да имаат повеќе наградувачки програми за лојалност или ВИП клубови во споредба со Bet365.

4. Како можам да ги најдам најдобрите коефициенти на овие алтернативни платформи за обложување?

За да ги најдете најдобрите коефициенти на алтернативните платформи за обложување, можете да користите веб-страници за споредба на коефициенти кои прикажуваат коефициенти од повеќе обложувалници за одредени настани. Овие веб-локации ви помагаат да идентификувате кој букмејкер нуди најконкурентни шанси за одреден облог.

Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг