Нови 555 случаи на корона вирус во Србија, двајца пациенти починаа

Макфакс

02/04/2023

10:34

3.980

Големина на фонт

а а а

555 нови случаи на корона вирус се регистрирани во Србија, врз основа на 4.696 тестирани примероци.

„Две лица починаа како последица на заразата“, објавено е на веб-страницата на Министерството за здравство Covid-19.rs.

На болничко лекување се 147 пациенти, од кои 7 се на кислородна поддршка.Спонзорирани линкови

Маркетинг