Ибрахимовиќ се повредил со Шведска, паузира најмалку две недели

Макфакс

30/03/2023

19:38

2.371

Големина на фонт

а а а

Златан Ибрахимовиќ повторно го очекува пауза поради повреда, откако добил мускулна повреда на десниот бутен мускул при настапите со Шведска во квалификациите за ЕУРО 2024.

Според „Ла газета дело спрот“, 41-годишниот Ибрахимовиќ ќе отсуствува од тренинзите најмалку 15 дена, а во Милан ќе бидат внимателни со пребрзо враќање во строј, посебно бидејќи тој само што се врати по деветмесечна пауза по операција на коленото на крајот на минатата сезона.

Ибрахимовиќ е достапен за преостанатите 11 меча на Милан во Серија А, бидејќи Стефано Пиоли не го вклучи во тимот за Лигата на шампиони.
Спонзорирани линкови

Маркетинг