(Видео) Мавтала со виршла од чамецот, па зажалила: Она што следувало ги шокираше Интернет корисниците

Точка

29/03/2023

11:25

17.291

Големина на фонт

а а а

Видеото од американскиот модел Сидни Ерер, кое го објави на својот ТикТок профил, ги „запали“ социјалните мрежи.

Имено, таа се снимала себеси на едно езеро на Флорида, обидувајќи се да улови риба со голи раце, но, на малку необичен начин.

Таа рибата ја „мамела“, ни помалку, ни повеќе – со виршла.


После обидот, следувал вистински шок. Пленот се појавил, но малку поголем од очекуваното.

Раката ѝ ја зграбил огромен тарпон (риба од фамилијата харинги), а Сидни избезумено се обидувала да ја ослободи раката.

Видеото за кратко време стана вирално, а ТикТок корисниците во коментари го изразуваат своето неверување.Спонзорирани линкови

Маркетинг