Први снимки од стравичниот земјотрес во Јужна Америка: Прво татнеж, па силен потрес! Сè се тресе, луѓето врескаат и панично бегаат

Точка

18/03/2023

20:30

5.471

Големина на фонт

а а а

Силен земјотрес денеска околу 18 часот го погоди Еквадор, а на социјалните мрежи се шират видеа од земјотресот.

Имено, земјата ја потресе земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала.

Како што може да се види на видео од супермаркет, земјата почнува да се тресе, а луѓето панично врескаат и бегаат од продавницата, додека намирниците паѓаат.

Исто така, низ мрежите се проширија видеа кои го прикажуваат брегот во моментот на земјотресот, кога сè изгледа вообичаено и нормално, а потоа почнува неконтролирано да се тресе.

Засега нема официјални информации за потенцијална материјална штета и повредени.Спонзорирани линкови

Маркетинг