Нов гаф на американскиот претседател: Повеќето од половина жени во мојата администрација се жени

Точка

03/02/2023

22:33

2.513

Големина на фонт

а а а

Новиот гаф на Џо Бајден станал хит на социјалните мрежи.

Американскиот претседател Џо Бајден направи нов гаф на јавен настап, велејќи дека „половина од жените во админстрацијата се - жени“.

Снимката од говорот на американскиот претседател на одбележувањето на 30-годишната од законот за семејство и боледување станал хит на социјалните мрежи.

Бајден, по кој знае кој пат, ги помешал зборовите за време на говор:

„Повеќе од половина од жените во мојот кабинет, повеќе од половина од луѓето во мојот кабинет, повеќе од половина од жените во мојата администрација се жени“, рекол Бајден.Спонзорирани линкови

Маркетинг