Дачиќ: Курти самиот на себе и на Косово им даде голем автогол

Макфакс

27/11/2022

14:31

5.031

Големина на фонт

а а а

Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ рече дека претставниците на Приштина не се свесни за позицијата во која се наоѓаат и дека живеат во „свој свет, дека се уште се миленици на меѓународната заедница“, но дека ситуацијата се промени, како што рече, токму поради сопствениот гол.

„Она што беше предлогот што тој го одби во Брисел беше многу поповолен од она што го прифати неколку дена подоцна, под голем меѓународен притисок“, рече Дачиќ.

Дачиќ во гостувањето на телевизија „Прва“ оцени дека премиерот Албин Курти си дал себеси и на Косово голем автогол.Спонзорирани линкови

Маркетинг