„Единствената грешка на Немјар е што е роден во Бразил“

Макфакс

26/11/2022

13:34

2.377

Големина на фонт

а а а

Колегата на Нејмар од бразилската репрезентација, Рафиња, тврди дека Бразил не заслужува играч каков што е Нејмар.

Нејмар, го повреди скочниот зглоб во првото коло против Србија. Националниот тим информираше дека Нејмар ќе ги пропушти преостанатите два натпревари во групата, против Швајцарија и Камерун.

И покрај тоа што е најдобриот играч и првата ѕвезда на националниот тим, се чини дека навивачите во Бразил не го сакаат Нејмар и се многу критични кон овој играч.

„Аргентинците го третираат Меси како бог. За Португалците Роналдо е крал. Бразилците го охрабруваат Нејмар да си ја скрши ногата. Најголемата грешка во кариерата на Нејмар е тоа што е роден во Бразил. Оваа земја не го заслужува“, порача Рафиња на социјалните мрежи.Спонзорирани линкови

Маркетинг