На Клоп не му се допаѓа имиџот на дефанзивецот: Колку пари сакаш тоа да го пресечам?

Дерби

30/09/2022

14:28

3.609

Големина на фонт

а а а

Играчите се враќаат на клупските обврски, а од таборот на Ливерпул ни дојде една интересна ситуација во која во главна улога беше тренерот Јирген Клоп.

Германецот ги дочека играчите кои имаа задачи со националните тимови, а еден од нив беше Костантинос Цимикас. Гркот го имаше малку променото имиџот што донесе реакција од Клоп кој му порача:

- Колку пари бараш тоа да ги пресечам? (опавчето) Прво помислив дека Дарвин (Нуњез) се смалил, - истакна Јирген низ смеа.Спонзорирани линкови

Маркетинг