(Видео) Како всушност звучи Камила, за сите оние кои досега не ја слушнале – многумина се изненадени од нејзиниот глас

Точка

17/09/2022

20:38

10.896

Големина на фонт

а а а

Сопругата на кралот Чарлс, Камила, некогаш била негова љубовница, а потоа се венчала со него. Иако сите знаат за неа, некои забележале дека всушност ретко ја слушаат и не знаат каков е нејзиниот глас.

Тиктокерка кој се занимава со кралското семејство се зафатила со темата и во видео открила како всушност звучи Камила, за сите оние кои досега не ја слушнале.

„Забележав дека многумина од вас никогаш не го слушнале гласот на Камила, мислам дека е штета бидејќи, според мене, таа навистина има прекрасен глас“, рекла таа.


Девојката објавила видео од документарецот на ITV за Камила и на крајот ги прашала следбениците дали очекувале таков глас.

„Има многу убав глас и начинот на кој зборува“, „Има многу подлабок глас отколку што очекував“, „Не очекував дека ќе звучи така“, „Подраг ми е гласот на принцезата Дајана, многу смирувачки и убав глас “, се само дел од коментарите.
Спонзорирани линкови

Маркетинг