Поради блокирана сметка на пливачката федерација годинава нема да се одржи Охридски пливачки маратон

Макфакс

17/08/2022

17:33

1.124

Големина на фонт

а а а

Претседателот Стево Пендаровски денеска го примил Горан Стојановски, претседателот на Националната пливачка федерација.

На средбата, како што информираат од претседателскиот кабинет, се разговарало за реализираните активности на Националната пливачка федерација, за организациските проблеми и предизвици во пливањето на домашен и меѓународен план, како и за идните планови на федерацијата.

Претседателот на Националната пливачка федерација информирал дека оваа година нема да се одржи Охридскиот пливачки маратон кој традиционално се одржува под покровителство на Претседателот на државата и ги образложил причините поради кои е донесена таа одлука, а се поврзани со блокираната сметка на федерацијата и финансиското работење на претходното раководство.Спонзорирани линкови

Маркетинг