Десетгодишно момче подметнувало пожари на Лезбос

Макфакс

12/08/2022

10:39

2.199

Големина на фонт

а а а

Десетгодишно момче е приведено на грчкиот остров Лезбос откако било откриено дека подметнало пожари, пренесуваат медиумите во регионот.

Детето признало дека ги палело дрвјата во областа Агија Киријаки.

Како што пренесуваат грчките медиуми, момчето дало бизарен изговор за своето однесување при сослушувањето.

„Палев затоа што сакам да ги гледам пожарникарите на работа“, изјавило момчето.

Против него е поведена постапка.

Не е познато што се случило со родителите на момчето.Спонзорирани линкови

Маркетинг