232 санкции за брзо возење

Макфакс

07/07/2022

12:08

485

Големина на фонт

а а а

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 232 возачи.

Од нив 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 91 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 141 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.Спонзорирани линкови

Маркетинг