Баерн се распрашува за Осимен

Макфакс

06/07/2022

11:44

1.204

Големина на фонт

а а а

Виктор Осимен е мета на Баерн, објави „Кориере дело Спорт“. Според овој извор Баерн би платиле за Нигериецот 100 милиони евра.

23-годишниот напаѓач пред две години од Лил се пресели во Наполи за 75 милиони евра.

Минатата сезона постигна 24 гола на 51 натпревар.Спонзорирани линкови

Маркетинг