На ГП „Табановце“ се чека еден час, на „Богородица“ до 30 минути

Макфакс

02/07/2022

10:08

2.325

Големина на фонт

а а а

Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во земјава на ГП „Табановце“ е околу еден час, а за излез на ГП „Богородица“ од 15 до 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Информациите се дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.Спонзорирани линкови

Маркетинг