Бектеши до Милошоски: „Антонио твоето време одамна помина“

Макфакс

27/06/2022

21:49

2.289

Големина на фонт

а а а

Министерот за економија, Крешник Бектеши со реакција по случувањата во Собранието.

“Политичар” каков што е Антонио Милошoвски кој ништо ама баш ништо нема допринесено за оваа држава, освен поделба, национализам и омраза, ниту пак и дал на Македонија нешто вредно што треба да се памети, единствено по што ќе остане запаметен во времето е кога за него Албанците не требаше да имаат образование уште помалку високо образование“, пишува на својот фејсбук Бектеши.

„Антонио твоето време одамна помина, за личност каква што си ти во држава која е членка на НАТО воопшто не би требало да има место на политичката сцена“, прецизира во напишаното Бектеши.Спонзорирани линкови

Маркетинг