Без брада и мустаќи: Џони Деп изненади со нов изглед на настапот со гитаристот Џеф Бек

Точка

21/06/2022

21:37

11.547

Големина на фонт

а а а

Џони Деп ги изненади своите фанови со нов изглед. Актерот и пејач пред 2 дена настапи на „Helsinki Blues Festival“ заедно со гитаристот Џеф Бек, а на концертот се појави избричен, без брада и мустаќи.

Деп носел бела кошула со подигнати ракави, црн елек и сива капа, како и очила за сонце.


Бек и Деп се пријатели од 2016 година, а на албумот „18“ кој треба да излезе ова лето работат уште од 2019 година. Албумот ќе содржи обработки од различни изведувачи, од „Beach Boys“ до „Velvet Underground“, но и неколку оригинални песни на Деп како „This is a Song for Miss Hedy Lamarr“ која неодамна беше објавена како сингл.

За потсетување, Џони Деп пред 3 недели го доби судскиот спор против поранешната сопруга Амбер Херд, а актерката беше прогласена за виновна за клевета. Поротата пресуди дека Херд мора да исплати отштета од 15 милиони долари поради клеветење во текст кој беше објавен во „The Washington Post“.Спонзорирани линкови

Маркетинг