Од водите на Вардар извлечен маж и итно пренесен во болница

Макфакс

24/05/2022

17:28

3.726

Големина на фонт

а а а

Mеѓу зградата на МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден маж од Скопје, кој бил во контактибилна состојба.

Како што информираат од МВР, се работи за К.В.(55), кој е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг