Вистинска елеганција на дело: Креацијата на прекрасната манекенка со потпис на македонскиот дизајнер Матичевски ги воодушеви модните критичари

Точка

17/05/2022

13:57

11.541

Големина на фонт

а а а

Вчеравечер во Њујорк се одржа премиерата на филмот „Downtown Abbey: A New Era“, а на црвениот тепих прошетаа ѕвездите на филмот, но и бројни познати убавици.

Дамите блескале во елегантни, гламурозни креации и додека некои направиле сериозни модни киксови, некои навистина брилирале.


Модните критичари се воодушевени од едноставното, но прекрасно издание на манекенката Сара Сампајо, како и од романтичната розова тоалета на нејзината колешка, Џозефин Скривер, со потпис на креаторот со македонско потекло, Тони Матичевски.

The divine Josephine Skriver wears the Maticevski Akin Gown to the Downton Abbey: A New Era Premiere in New York. Xx

https://bit.ly/3cm9kcZ

Posted by Maticevski on Monday, May 16, 2022

Во продолжение, погледнете ги и останатите изданија на познатите дами:
Спонзорирани линкови

Маркетинг