Како да изгледате стилски и на снег и минус? 10 совети кои засекогаш ќе го променат вашиот зимски стил

Точка

07/12/2021

18:50

12.912

Големина на фонт

а а а

Кога температурите се многу ниски и го прескокнуваме снегот, не мора да изгледаме како да сме отишле на експедиција на Северен пол.

Напротив, и во најстудените денови можеме да се чувствуваме елеганто и шик, а следните трикови сигурно ќе ви помогнат во тоа.

Штом температурата ќе падне под десет степени Целзиусови, а особено кога ќе видиме снег низ прозорецот, се вртиме кон најдебелата облека и на прво место нѝ е топлината, на второ удобноста, а модата ја ставаме на трето место.

Меѓутоа, сето ова може подеднакво да го дели првото место на листата на приоритети доколку ги следиме следните правила.

Носете (барем) три слоеви


Бирајте тесно


Наместо чорапи - хеланки!


Носете долги капути


Не заборавајте ролка


'Statement' парчињата се неизбежни


Избегнувајте памук


Не штедете на аксесоари


Фустан + високи чизми


Поиграјте си со текстурите
Спонзорирани линкови

Маркетинг